Terassenboden Holz-Öl

Terassenboden Holz-Öl

Eļļa terases dēļiem
Augstvērtīga eļļa koka grīdām ārdarbos. Paredzēta koka virsmu aizsardzībai no mitruma un netīrumiem. Dziļi iesūcas, atjauno krāsu, izceļ dabisko koksnes tekstūru. Ūdenī šķīstoša, tiksotropa (želejveida), gandrīz bez smakas, viegli un ātri uzklājama. Paaugstina koka grīdu nodilumizturību, aizsardzību pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem un UV stariem. Ideāli piemērota terases dēļiem no tādiem koksnes veidiem, kā: Duglāzija, Bangkirai, Massaranduba (Ložu koks), Garapa (Brazīlijas osis), Termokoks, Lapegle, utt.

Patēriņš: apm. 8 – 12 m2/l uz gludām virsmām. Precīzu patēriņu nosaka ar paraugkrāsojumu. Tas var būtiski atšķirties atkarībā no koksnes veida un uzsūktspējas.

Pielietošana un īpašības: Augstvērtīga eļļa koka grīdām ārdarbos. Paredzēta koka virsmu aizsardzībai no mitruma un netīrumiem. Dziļi iesūcas, atjauno krāsu, izceļ dabisko koksnes tekstūru. Ūdenī šķīstoša, tiksotropa (želejveida), gandrīz bez smakas, viegli uzklājama un ātri gatava virsmas ekspluatācijai. Paaugstina koka grīdu nodilumizturību, aizsardzību pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem un UV stariem. Novērš koksnes izžūšanu, zilēšanu un plaisu veidošanos. Uzlabo koksnes ūdens atgrūšanas spējas. Ideāli piemērota terases dēļiem no tādiem koksnes veidiem, kā: Duglāzija, Bangkirai, Massaranduba (Ložu koks), Garapa (Brazīlijas osis), Termokoks, Lapegle, utt. Piemērota arī koka paneļiem, žogiem, mēbelēm un citām koka virsmām, kur nepieciešama pastiprināta nodilumizturība.

Pamatnes: Tām jābūt stingrām, tīrām, sausām un attaukotām. Sveķu izdalījumus pirms apstrādes nomazgāt ar nitroatšķaidītāju. Koksnes mitrums lapu kokiem nedrīkst pārsniegt 18% un skuju kokiem 15%. Vecos krāsojumus, lakas un lazūru kārtas noņemt līdz tīram kokam. Bojātās virsmas (aļģes, sūnas, pelējums) notīrīt ar speciāliem līdzekļiem. Koksni, ko apdraud iespējama zilēšana, pelējums vai puve, divreiz gruntēt ar düfa Premium Holzschutzgrund.

Uzklāšana: Pirms eļļošanas pamatīgi izmaisīt. Eļļu uzklāt ar otu (ieteicams: sintētisko un dabīgo saru sajaukums) vai audumu koksnes šķiedras virzienā ar mērķi panākt vienmērīgu virsmas piesātinājumu, tāpēc ieteicams strādāt pēc metodes “slapjš uz slapja”. Pēc 10-15 minūtēm spīdīgās vietas vienmērīgi izlīdzināt pa virsmu un sausajās vietās uzklāt eļļu. Pēc 15-20 minūtēm notīrīt spīdīgos eļļas atlikumus no virsmas ar otu vai tīru audumu. Šo procesu var atkārtot līdz pilnīgam virsmas piesātinājumam.

Svarīgi: Iesakām izmantot eļļu no vienas ražošanas partijas vai arī sajaukt kopā visas partijas atsevišķā traukā. Neiestrādāt temperatūrā, kas zemāka par +50C un augstāka par +250C, kā arī tiešos saules staros. Izmantojot eļļu uz iepriekš eļļotām virsmām un blīviem koksnes veidiem, tādiem, kā Bangkirai, vispirms uzklāt paraugkrāsojumu ar mērķi noskaidrot virsmas uzsūktspēju.

Žūšanas laiks: Ja gaisa temperatūra ir +20оС un relatīvais mitrums 60% – pēc 10 minūtēm var uzklāt 2. kārtu. Virsma sausa pēc 1 stundas, pilnīga noslodze iespējama pēc apm. 12 stundām. Augstāks gaisa mitrums un zemāka temperatūra būtiski var pagarināt žūšanas laiku.

Instrumentu tīrīšana: Instrumentus pēc darba beigām uzreiz mazgāt ar tīru ūdeni.

Spīduma pakāpe: Zīdaini spīdīga

Krāsa: Bangkirai, Duglāzija, Dabiski brūns

Sastāvs: Dabiskā lineļļa, akrilāta dispersija, ūdens, pigmenti, UV- staru absorbētājs, piedevas, konservanti.

Iepakojums: 750 ml / 2,5L

Uzglabāšana: Labi noslēgtos traukos vēsā vietā. Sargāt no sala! Minimālais uzglabāšanas laiks – skatīt marķējumu uz iepakojuma.

This entry was posted in Koka virsmu apdarei. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.