2-komponentu epoksīda pārklājums grīdām un sienām dzīvojamās, tirdzniecības un rūpniecības telpās.
Garāžu, servisu, pagrabu un noliktavu grīdām. Betona un stabilām koka virsmām! Pārklājums ir izturīgs pret mehānisku slodzi, piem. noliktavās ar iekrāvējiem, pret autoriepu radīto slodzi, kā arī noturīgs pret benzīnu, motoreļļu un ceļu kaisīšanas sāls iedarbību. Novērš putekļošanos, paaugstina virsmas termoizturību. Atvieglo kopšanu un uzlabo virsmas izskatu.
Patēriņš: apm. 180-220 g/m2 atkarībā no virsmas struktūras. Precīzu patēriņu var noteikt, veicot paraugkrāsojumu.
Pielietošana un īpašības: Garāžu, servisu, pagrabu un noliktavu grīdām. Betona un stabilām koka virsmām! Nesatur šķīdinātāju, ar vāju smaržu. Pārklājums ir izturīgs pret mehānisku slodzi, piem. noliktavās ar iekrāvējiem, pret autoriepu radīto slodzi, kā arī noturīgs pret benzīnu, motoreļļu un ceļu kaisīšanas sāls iedarbību. Novērš putekļošanos, paaugstina virsmas termoizturību. Atvieglo kopšanu un uzlabo virsmas izskatu. Pārklājums atšķiras ar to, ka: paaugstina industriālo grīdu mehānisko noturību; novērš eļļas, tauku un citu piesārņojumu iekļūšanu virsmā; novērš putekļu veidošanos; nekļūst mīksts pie termiskas noslodzes; viegli tīrīt un kopt; uzlabo vizuālo izskatu; pārklājums ir izturīgs pret autoriepu radīto slodzi.
Pamatnes: Virsmām jābūt stingrām, tīrām, sausām (3,5 – 5%) un nestspējīgām, kā arī aizsargātām pret mitruma iekļūšanu no otras (ārējās) puses. Netīrumi un slāņi ar atdalošām īpašībām pilnībā jānotīra, kā arī jānotīra cementa traipi un papildus apstrādes līdzekļi. Nenoturīgi vecie pārklājumi un piesārņojums jāattīra, putekļus notīrīt ar putekļsūcēju. Pamatnei jāatbilst plānotās slodzes prasībām. Šajā sakarā, piemēram, betona un cementa klonam jābūt sekojošai minimālai cietībai: Vieglai noslodzei – B 25 Vidējai noslodzei – B 35.
Spīdīgas, gludas virmas: Pārklājumam uz flīzēm, klinkera un stikla ir zemāka adhēzija, kā uz citām virsmām. Uz kritiskām virsmām rekomendē uzklāt izmēģinājuma klājumu ar pietiekamu noslodzi.
Žūšanas līmenis: Cementa pamatnēm jāļauj labi izžūt. Betona pamatnēm mitruma līmenis virsējos 2 cm nedrīkst pārsniegt 4 – 5%. Maks. mitruma līmenis cementa pamatnē nedrīkst pārsniegt 3,5%. Pastāv risks, ka pamatne var kļūt atkal mitrāka pēc krāsošanas. Betonētās sienas un pamata plāksnes grunts līmenī pietiekami jāaizsargā ar hidroizolāciju no ārējā mitruma iedarbības. Ēkās bez pagraba, ar sliktu hidroizolāciju vai bez tās, iekļūstot un uzkrājoties mitrumam zem pārklājuma, var rasties bojājumi, kā virsmas noslāņošanās un pleķu veidošanās.
Materiāla sagatavošana: Sajauc 4 daļas pamatmasu : 1 daļu cietinātāja, rūpīgi izmaisa (2 – 3 min.) ar mikseri (400 apgr.) līdz izveidojas viendabīga masa. Tikai pēc tam atšķaidīt līdz 20% ar ūdeni un izmaisīt. Tikai ar pilnīgi 100% viendabīgu abu komponentu maisījumu pareizā attiecībā tiek panākts nevainojams rezultāts.
Maisījuma izlietošanas laiks: Samaisītā masa jāizstrādā 2 stundu laikā pie gaisa temp. + 20°C, ja ir augstāka gaisa temperatūra, tad attiecīgi izstrādes laiks samazinās. Pēc 2 stundām maisījums kļūst nederīgs apstrādei. Ūdens pievienošana maisījumā, kas sācis sacietēt, neatjaunos tā īpašības, lai varētu turpināt izstrādi.
Uzklāšana: «düfa EP-Bodensiegel» uzklāj ar otu vai rullīti. Atkarībā no pielietošanas veida un virsmas uzsūktspējas, atšķaidīt ar tīru ūdeni. Apstrādei derīgas virsmas: cementa klons un betons, kā arī augstai mehāniskai slodzei pakļautas grīdas no koksnes materiāliem, apmetumi MG II un III. Pielietojot iekštelpās grīdām no cietā asfalta «düfa EP-Bodensiegel» veido izturīgus un efektīvus pārklājumus.
Pamatnes ar normālu uzsūktspēju: 2 – 3 kārtas, atšķaidot ar tīru ūdeni 10-20 %.
Pamatnes ar stipru uzsūktspēju: Gruntējošs klājums ar «düfa EP-Bodensiegel», atšķaidīts ar tīru ūdeni 30 – 35 %. Pēc tam 2 – 3 kārtas, atšķaidot ar tīru ūdeni 15 – 20 %.
Atmosfēras izturība: UV-staru un mitruma iedarbība veicina spīduma samazināšanos un vieglu virsmas krītošanos. Tomēr tas neatspoguļojas uz pārklājuma funkcionalitāti.
Starp kārtām ievērot 24 stundu intervālu! Pagarinot žāvēšanas laiku starp kārtām līdz vairākām dienām, pasliktināsies adhēzija jeb saķere starp kārtām. Veicot remontu, veco pārklājumu jāslīpē, lai panāktu labāku saķeri ar krāsojamo pamatni. Pievienojot apm. 10 % smalkas kvarca smiltis (D 0,2 – 0,4 mm) epoksīda krāsai «düfa EP-Bodensiegel», tiek panāktas pretslīdēšanas īpašības. To veic sekojoši: Gruntēšana: «düfa EP-Bodensiegel» atšķaidīt ar ūdeni 35 %. Starpposma krāsojums: «düfa EP-Bodensiegel» pievienot 10 % kvarca smiltis (D 0,2 mm) un atšķaidīt ar ūdeni 10 %. Ja ir nepieciešams nodrošināt raupjāku virsmu, jāuzklāt vēl viena starpposma krāsojuma kārta. Lai uzlabotu virsmas tīrīšanas un kopšanas īpašības, jāuzklāj nobeiguma pārklājums ar epoksīda krāsu «düfa EP-Bodensiegel», kas atšķaidīta ar ūdeni 15 – 20 %.
Žūšanas laiks: Pie temperatūras +20 °C pēc 1 – 2 dienām virsma iztur vieglu mehānisku slodzi. Maksimāla virsmas noslodze iespējama pēc 7 dienām.
Min. uzklāšanas un žūšanas temp. +10C. Zemākā, kā +10 °C žūšanas laiks būtiski pieaugs. Ieteicamākā iestrādes temperatūra + 15 °C līdz + 25 °C. Epoksīda pārklājumu «düfa EP-Bodensiegel» var uzklāt uz mitrām (ne slapjām) virsmām. Pie paaugstināta virsmas mitruma samazinās mehāniskā adhēzija gruntējošās kārtas klājumam. Augstāks gaisa mitrums par 80 % var novest pie baltu matētu izsvīdumu parādīšanos un spīduma zuduma. Strādājot pagrabtelpās, nodrošināt labu ventilāciju.
Instrumentu tīrīšana: Instrumentus pēc darba beigām nekavējoties mazgāt ar siltu ziepjūdeni. Nejaukt ar citām krāsām.
Spīduma pakāpe: pusmatēta
Krāsas: Steingrau/akmens pelēks (RAL7030), Kieselgrau/oļu pelēks (RAL7032)
Blīvums: Apm. 1,35 g/сm³
Saistviela: Ūdens bāzes 2-komponentu epoksīda sveķi (Nesatur organiskos šķīdinātājus).
Sastāvs: Kombinēti ūdens bāzes epoksīda sveķi, piedevas, pildvielas, pigmenti.
Iepakojums: 5 kg
Uzglabāšana: Labi noslēgtos traukos vēsā vietā, sargāt no sala. Minimālais uzglabāšanas laiks 12 mēneši – skatīt marķējumu uz iepakojuma.